Przyjazna szkoła/placówka

FOTOREPORTAŻ BĘDĄCY REALIZACJĄ ZADANIA NR 6 Z KONKURSU „Przyjazna szkoła/placówka” realizowanego w ramach Kampanii „Razem raźniej” w roku szkolnym 2017/2018

DZIEŃ RODZINY – DZIEŃ DZIECKA – DZIEŃ PRZYJAŹNI

„Możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz”

W naszym Ośrodku 30 maja 2018 roku cała społeczność obchodziła wyjątkowy dzień. Był to dzień nas wszystkich – Uczniów, Wychowanków, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Dyrekcji.

Święto będące podsumowaniem trzeciej edycji Pozytywnej Kampanii rozpoczęło się od posadzenia Kwiatków Pozytonów na klombie przy wejściu do internatu SOSW. Kolorowe kwiaty były efektem opieki uczniów i dbania o sadzonki od kilku miesięcy. Prace przy sadzeniu uprzyjemniała muzyka kampanijnej piosenki „Możesz wszystko, gdy tego chcesz”.

W czasie uroczystego apelu na sali gimnastycznej atmosfera radości, pozytywnego myślenia, wspólnej zabawy udzieliła się wszystkim obecnym. Ważnym momentem było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy Pozyton Projekt. Za nagrodzone prace były dla uczniów dyplomy, kosze ze słodyczami oraz niespodzianka!

Dużo emocji wśród uczniów i wychowanków SOSW wywołało nagrodzenie Pozytonów Roku 2018. Dzieci i młodzież otrzymali oprócz kolorowych i pięknych dyplomów bilety na wycieczkę oraz bony o wartości 100 złotych na zakupy w sklepie sportowym. Radości, uśmiechów i pozytywnych reakcji publiczności było bez liku.

Wszyscy obecni byli też poczęstowani Ciasteczkami Pozytonkami upieczonymi przez uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjum.

Na boisku szkolnym zebraliśmy się, aby wspólnie odtańczyć Pozyton Taniec. Mieliśmy za sobą kilka prób. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda i wszechobecny dobry humor.

Wielką atrakcją tego dnia było wypuszczenie do nieba Pozyton Balona z naszych Pozytywnych Myśli. Balon pięknie poszybował daleko do nieba dając wszystkim obecnym wrażenia wspólnoty, przyjaźni i radości z bycia tu i teraz.

Na tym świętowanie się nie zakończyło!

DZIEŃ RODZINY – DZIEŃ DZIECKA – DZIEŃ PRZYJAŹNI nadal celebrowaliśmy przy wspólnym posiłku na terenie zielonym Internatu. Były kiełbaski z grilla, żurek, ciasto i napoje. Dla najmłodszych łasuchów znalazły się także lody na ochłodę.

Starsi uczniowie w tym czasie wspólnie z wychowawcami, nauczycielami i innymi pracownikami Ośrodka brali udział na boisku w Minimaratonie oraz meczu piłki nożnej.

Dla młodszych uczniów przygotowano jeszcze wiele atrakcji – zabawy na świeżym powietrzu, malowanie twarzy farbami, wata cukrowa pokaz Straży Pożarnej. Cały czas dzieciom i dorosłym dopisywały świetne humory.

Wspólna impreza niosąca pozytywne przesłanie była okazją do towarzyskich rozmów, zabaw i podsumowania wielu fantastycznych działań podejmowanych przez cały rok szkolny na terenie naszego Ośrodka.

Wycieczka do Muzeum Chleba

Wycieczka do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek.mp4