Nasz Patron
Dokumentacja
Kalendarz roku szkolnego
O nas
Zestawy podręczników
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
Zapytaj koordynatora o publikowanie postów w WYDARZENIACH na stronie głównej SOSW im. Konrada Mańki w Lublińcu
administrator soswlubliniec.pll

WYDARZENIA

Zapytaj koordynatora o publikowanie postów w WYDARZENIACH na stronie głównej SOSW im. Konrada Mańki w Lublińcu
administrator soswlubliniec.pl
Strona główna Ośrodka
Druki do pobrania dla pracowników i emerytów
Biblioteka
Ogłoszenia
Publikacje
Kontakt

Pozytonapel w Szkołach Ponadgimnazjalnych

opublikowane: 16 sty 2018, 23:37 przez Andrzej Gabor   [ zaktualizowane 16 sty 2018, 23:47 ]

W dniu 09.01.2018 r. odbył się w naszej szkole Pozytonapel, czyli apel Promujący Pozytywne Zachowania uczniów, którzy podjęli wyzwanie Pozytywnej Kampanii. Pozytoni z miesiąca grudnia wybrani przez wychowawców klas, zaproszeni zostali na środek auli i uhonorowani gromkimi brawami koleżanek, kolegów i nauczycieli. Wszyscy Pozytoni otrzymali drobną słodycz oraz stanęli do  wspólnego Pozytonzdjęcia.

Bajkowy wieczór w Internacie.

opublikowane: 11 sty 2018, 15:40 przez Bożena Niesłony

11 stycznia 2018 roku, kiedy za oknem szaro i zimno, starsi wychowankowie z Samorządu Wychowanków postanowili dla młodszych kolegów zorganizować wieczorny seans bajkowy. Na półtorej godziny nasza sala konferencyjna zamieniła się w małe, kameralne kino. Chłopcy przygotowali i podłączyli sprzęt nagłaśniający, przynieśli dywan a nawet materac, by młodszym kolegom było miło i przytulnie, a następnie zaprosili do obejrzenia uroczej opowieści o małym reniferku i jego największym marzeniu. W takiej atmosferze zimowy wieczór minął bardzo szybko, a wychowankowie zrelaksowani, z pozytywnymi emocjami, spokojnie poszli spać.
https://photos.app.goo.gl/r7oCWwGHBq8QTOnx2

WIGILIJNE SPOTKANIE W INTERNACIE

opublikowane: 6 sty 2018, 17:05 przez Bożena Niesłony   [ zaktualizowane 10 sty 2018, 01:13 ]

 (kliknij zdjęcie, aby zobaczyć galerię) 
W dniu 20 grudnia 2017 r. wychowankowie Internatu, dyrekcja, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz rodzice spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole, aby poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W przepięknej świątecznej dekoracji i przy akompaniamencie organów i skrzypiec śpiewaliśmy wspólnie kolędy i składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Nasze słodkie aniołki pięknie śpiewały razem z nami a grupa Ladies również zaprezentowała się, śpiewając znaną kolędę. Wszyscy zebrani czuli niezwykły nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nad całym programem artystycznym czuwała pani Małgosia Imiolczyk oraz pani Danuta Grobelna.

XIX WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

opublikowane: 3 sty 2018, 23:51 przez Tomasz Leczkowski   [ zaktualizowane 8 sty 2018, 01:06 przez administrator soswlubliniec.pl ]

14 grudnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu odbyło się „Wspólne Kolędowanie”. Na Ośrodkowej scenie wystąpili: Adrian Gołkowski – uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich, Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach, a także zespoły z Lublińca: Przedszkole Integracyjne Nr 3, Alicja Gajda z Zespołu Szkół
im. Św. Edyty Stein, Dom Pomocy Społecznej „Zameczek”, Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza Nr 1, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz uzdolnieni wychowankowie naszego Ośrodka: zespół „TORNADO”, grupy „Lejdis” i „Cicho-Sza”.
Kulminacją uroczystości „Wspólnego Kolędowania” było wręczenie nagród w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. Jury konkursu wyłoniło następujących laureatów:
  • w kategorii I - przedszkola i szkoły podstawowe: 1 miejsce zajęła szopka wykonana przez Maksymiliana Zug – ucznia piątej klasy Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich; 2 miejsce - szopka grupy chłopców z internatu naszego Ośrodka pod opieką pana Mirosława Suślika; 3 miejsce – Oliwia Goinda – uczennica Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich; 
  • w kategorii II – gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli: 1 miejsce zajęła pani Dorota Brodacki, mama ucznia szkoły w Borkach Wielkich; 2 miejsce – szopka wykonana przez uczniów klasy 3A naszego gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Mizery; 3 miejsce – szopka, którą wykonały: Magdalena Droździok i Monika Morawiec - uczennice trzeciej klasy technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. 
Wyróżniono również szopkę wykonaną przez Vanessę Bartyla – uczennicę klasy piątej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich.
Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich były dwie nagrody specjalne. Bracia z zespołu Golec UOrkiestra osobiście wybrali najpiękniejsze szopki i nagrali specjalnie dla nas krótki filmik z życzeniami świątecznymi. Zachwycili się szopką wykonaną przez grupę „Słoneczka” z Przedszkola nr 6 w Lublińcu oraz szopką wykonaną przez Łukasza Brodackiego z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie. Jak co roku uroczystość zakończył wspólny śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu zaproszonych na kolędowanie gości. 
Dziękujemy Staroście Lublinieckiemu za objęcie imprezy honorowym patronatem i ufundowanie nagród.

kliknij zdjęcie, aby zobaczyć galerię
https://photos.app.goo.gl/681PgSL5TjlW5uZr2
kliknij zdjęcie, aby zobaczyć galerię

Kolędy w rytmie bębnów afrykańskich w Szkole Przysposabiającej do Pracy

opublikowane: 22 gru 2017, 03:16 przez Adam Nieszporek   [ zaktualizowane 22 gru 2017, 03:16 ]

Pięknie, głośno i rytmicznie zabrzmiała kolęda „Przybieżeli do Betlejam”, w wykonaniu uczniów klas P,  w czwartkowe przedpołudnie, tuż przed świętami. Nasz ulubiony terapeuta przyjechał do nas nie tylko z bębnami, grzechotkami i dzwoneczkami, ale również z wielką torbą świątecznych smakołyków.   Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, z radością śpiewali kolędy, jak również tańczyli, klaskali i śmiali się.  Zabawy było co nie miara, a na koniec słodki poczęstunek ukoronował świąteczno-bębniarskie spotkanie.

SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH

opublikowane: 20 gru 2017, 00:50 przez Andrzej Gabor   [ zaktualizowane 20 gru 2017, 00:55 ]

Wigilijne spotkanie
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność Szkoły Ponadgimnazjalnej, dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. Składając sobie życzenia i łamiąc się opłatkiem, wszyscy zebrani czuli niezwykły nastrój tych Świąt.

SZKOLNY KONKURS PRZYOZDABIANIA PIERNIKÓW W KLASACH „P” W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH - wręczenie nagród

opublikowane: 20 gru 2017, 00:32 przez Andrzej Gabor   [ zaktualizowane 20 gru 2017, 03:03 ]

Dnia 15 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Ozdabiania Pierników dla klas Przysposabiających do Pracy. Wcześniej upieczono pierniki w kształcie bombki do każdego ucznia. Następnie przygotowano masę białkową różne bakalie oraz ozdoby cukiernicze. Uczniowie ozdabiali pierniki według własnego pomysłu. Wszystkie prace oceniono i wybrano zwycięzców: I miejsce – Katarzyna Popanda, II miejsce – Moninka Smoleń, III miejce Mateusz Kauf, wyróżnienie – Łukasz Kaźmirek. Wszystkim uczniom wręczono słodkie upominki w podziękowaniu za udział w konkursie. Organizatorzy

LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE 2 KT TECHNIKUM

opublikowane: 19 gru 2017, 23:39 przez Andrzej Gabor


Lekcja otwarta w kl. II kt Technikum
Dnia 18.12.2017r odbyła się lekcja otwarta z języka angielskiego zawodowego w kl. II kt Technikum. Tematem lekcji było „Ciasto makowe z mleczna polewą”. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie przepisu z języka angielskiego na język polski. Uczniowie tłumaczyli nazwy potrzebnych składników, sposobu wykonania oraz dobierali ilustracje do poszczególnych etapów przygotowania ciasta. J. Kulik
 

 


KONKURS INTEGRACYJNY - „ZOSTAŃ CUKIERNIKIEM NA ŚWIĘTA”

opublikowane: 15 gru 2017, 05:11 przez Andrzej Gabor   [ zaktualizowane 15 gru 2017, 05:12 ]


W grudniu 2017 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych brali udział w II Powiatowym Konkursie Integracyjnym „ Zostań cukiernikiem na święta- hobby a może zawód? ” w Częstochowie pod honorowym patronatem Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Zadaniem uczniów było wykonanie i udekorowanie piernika. W kategorii forma przestrzenna I miejsce zajął Kamil Janik, a  III miejsce zajął Patryk Wąsik. Wyróżnienie otrzymała Weronika Tomaszewska. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy oraz brali udział w warsztatach dekorowania pierników.

 NASI UCZNIOWIE NA MECZU WISŁY KRAKÓW

opublikowane: 13 gru 2017, 11:42 przez Tomasz Leczkowski   [ zaktualizowane 13 gru 2017, 11:44 ]

03.12.2017 nasi uczniowie zasiedli na trybunach Stadionu Miejskiego w Krakowie by obejrzeć spotkanie Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem gości z Zabrza 2:3. Pomimo mroźnej aury atmosfera na trybunach była naprawdę gorąca.

1-10 of 55