Co nowego w przedszkolu (dawniej U nas w przedszkolu)
2017.12.12  Przemek i jego podróże.
Przemek Sławik z grupy Słoneczka swoje marzenia o podróżach przeniósł na kartkę papieru i otrzymał za nie wyróżnienie w XXI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Moje podróże małe i duże.

2017.12.08   Wśród przedszkolaków jest laureat XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Specjalnej Troski.
Przedszkolaki są dumne ze swojego kolegi. Mikołaj Poręba z grupy Iskierki zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci Specjalnej Troski - Praszka 2017. Pracę Mikołaja - Moja rodzina w kolorach świata - można podziwiać w specjalnie wydanym przez organizatorów kalendarzu na rok 2018, a autora dzieła w przedszkolu. Zapraszamy !
2017.12.06  Choinkowy łańcuch - ISKIERKI i ich rodzice stroją przedszkolną choinkę.
Święta tuż, tuż. Pora więc się do nich przygotować. Przedszkolaki z grupy Iskierki poprosiły swoich rodziców o pomoc w strojeniu przedszkolnej choinki. Rodzice jak zwykle nie zawiedli i wspólnie z dziećmi wykonali piękny łańcuch. Zrobili  też dzieciom  niespodziankę, podarowując grupie jako prezent pod choinkę  kolorowy piasek kinetyczny. Iskierki były bardzo szczęśliwe bo uwielbiają zabawy piaskiem.
2017.12.06  Wizyta Świętego Mikołaja.
Wizyta Świętego  Mikołaja to ważne wydarzenie, na które przedszkolaki czekają cały rok. Święty Mikołaj zawsze dotrzymuje słowa i co roku 6 grudnia powraca obdarowując dzieci wspaniałymi prezentami. Tak też było i w tym roku.
2017.11.24  Pluszowe misie opanowały przedszkole.
Dzień Pluszowego Misia jest dowodem na to, że moda na misie nie przemija. Potwierdziły to przedszkolaki, które przyniosły w tym dniu do przedszkola swoich ulubieńców. Misie duże, małe, kolorowe i mięciutkie opanowały nasze przedszkole. Był to dzień pełen uśmiechu i zabawy. Wiele radości sprawiła dzieciom ciocia Adama, która każdemu przedszkolakowi z grupy Słoneczka podarowała wykonanego przez siebie misia.
2017.11.21  Zajęcia otwarte czyli wspólna zabawa dzieci i rodziców.
Przedszkolaki z grupy Iskierki i Słoneczka zaprosiły swoich rodziców na zajęcia z elementami sensoplastyki. Rodzice bardzo chętnie przyjęli zaproszenie. Podczas tych zajęć wspólnie z dziećmi eksperymentowali. Używając  barwników spożywczych, galaretek, budyni, mąki oraz  aromatycznych olejków tworzyli ciecz nienewtonowska oraz pachnące kolorowe masy. Na koniec wszyscy utworzyli dywan sensoryczny. Zarówno dzieciom jak i rodzicom bardzo się podobało. Były to zajęcia pełne uśmiechu i dobrej zabawy, które warto będzie powtórzyć.