Przedszkolne archiwum (dawniej 2016-2017)

2017.05.30 Przedszkolaki mają swój BAJKOWÓZ

30 maja do naszego przedszkola przyjechał BAJKOWÓZ czyli biblioteka na kółkach. Jest to prezent od Fundacji Serdecznik. Dzięki ich akcji dzieci w całej Polsce mogą korzystać ze wspaniałych książeczek oraz różnorodnych pomocy służących do ilustrowania treści bajek. Każdy BAJKOWÓZ ma swoje imię i niezwykłą osobowość. Dostarcza dzieciom niezapomnianych emocji. Pomaga rozwijać wrażliwość oraz otwartość na świat. Przedszkolaki są nim zachwycone.

2017.04.05 Zajęcia otwarte z elementami sensoplastyki

5 kwietnia grupa Słoneczka zaprosiła wszystkich na zajęcia otwarte z elementami sensoplastyki. Przedszkolaki pokazały, ze nie ma to jak fajna zabawa.

2017.03.21 Przedszkolaki żegnają zimę

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na nadejście wiosny. 21 marca wszystkie przedszkolaki wybrały się do pobliskiego lasu aby symbolicznie pożegnać zimę.

2017.03.10 Teatrzyk z wizytą u najmłodszych.

10 marca zostaliśmy zaproszeni do internatu na teatrzyk " Czerwony Kapturek " . Z radością śledziliśmy losy bohaterów wspólnie bawiąc się z Czerwonym Kapturkiem. Pan Leśniczy przypomniał wszystkim o ochronie przyrody i wspólnie z bohaterami przedstawienia powtórzyliśmy sobie jak należy segregować śmieci.
Było to dla nas bardzo pouczające przedstawienie, które nauczyło nas aby nie ufać nieznajomym oraz przypomniało nam o dbaniu o nasze środowisko.

2017.02.27 Tydzień promocji zdrowia

Od 27.02.2017 do 03.03.2017 w przedszkolu trwał TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA. Panie zachęcały nas do zdrowego stylu życia. Mówiły nam co jest dla naszego organizmu dobre, a co złe. Jak należy dbać o zdrowie i higienę. Był to bardzo ciekawy tydzień podczas którego nauczyliśmy się jak prawidłowo myje się zęby, że warzywa i owoce mają dużo witamin, woda jest lepsza od coli i że cukierki choć są bardzo smaczne wcale nie są zdrowe...

2017.02.24 Bal karnawałowy w przedszkolu

24 lutego przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym. Kolorowo przystrojona sala wprowadziła wszystkich w radosny nastrój oraz zachęciła do zabawy. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami świetnie się bawiły. Na naszym balu mieliśmy policjanta, strażaka, lekarkę, klauna oraz pirata. Nie zabrakło również rycerza oraz księżniczek.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w nasz bal, przygotowanie pięknych strojów i zorganizowanie poczęstunku.

2016.12.20 W świątecznym klimacie

Bardzo przeżywaliśmy przygotowania do naszego pierwszego przedszkolnego wigilijnego spotkania. Dekorowaliśmy świątecznie salę, wykonaliśmy zaproszenia dla naszych gości, zrobiliśmy łańcuch na przedszkolną choinkę oraz powiesiliśmy na gazetkę nasze najpiękniejsze prace plastyczne. 20 grudnia zasiedliśmy wspólnie do stołu. Jedliśmy wigilijne potrawy i smakołyki, które przygotowały dla nas panie kucharki i nasi rodzice. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Niestety na naszym spotkaniu brakło naszego kolegi Przemka, który był nieobecny z powodu choroby. Rodzicom w podziękowaniu za ich miłość, opiekę, cierpliwość i anielskie serce, wręczyliśmy nasze specjalne Anioły oraz wspólne przedszkolne zdjęcie.
To było bardzo emocjonujące spotkanie. Cieszymy się, że tak pięknie spędziliśmy razem czas. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do spotkań.

2016.12.06 Nasz pierwszy teatrzyk

6 grudnia zostaliśmy zaproszeni do internatu na teatrzyk „Kozucha Kłamczucha”. Było to dla nas bardzo emocjonujące wydarzenie ponieważ pierwszy raz oglądaliśmy występy aktorów na żywo. Do udziału w przedstawieniu zapraszane były również dzieci siedzące na widowni. Nasz kolega Kamil zadebiutował jako aktor, a my biliśmy mu ogromne brawa…

2016.12.06 Wizyta Świętego Mikołaja

Zauroczeni magicznym czasem napisaliśmy listy do Świętego Mikołaja. Choć lista naszych życzeń była długa to naszym największym marzeniem było, żeby Mikołaj przyszedł do naszego przedszkola. 6 GRUDNIA odwiedził nas Święty Mikołaj. Towarzyszył mu Anioł oraz Diabeł. Bardzo ucieszyliśmy się z tej wizyty, a widząc wielki worek , który Mikołaj ze sobą przyniósł , czekaliśmy na prezenty. Zanim Mikołaj rozdał nam prezenty, pytał czy byliśmy grzeczni. Każdy przedszkolak otrzymał od Mikołaja prezent. Zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Mikołajowi bardzo się podobało nasze przedszkole. Obiecał nam, że za rok znów nas odwiedzi.

2016.11.25 Dzień pluszowego misia

Pluszowy Miś ma swoje święto, które ustanowione zostało w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę urodzin tej popularnej maskotki. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Każdy z nas przyniósł w tym dniu swojego ulubionego pluszowego przyjaciela i zabawom nie było końca.

2016.11.23 Wycieczka do straży pożarnej

23 listopada był dla nas dniem pełnym emocji. Pojechaliśmy na naszą pierwszą grupową wycieczkę, której celem było poznanie pracy strażaka. Po przekroczeniu bramy Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu zostaliśmy przywitani przez strażaków, którzy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Oglądaliśmy wozy bojowe oraz sprzęt. Pod czujnym okiem pana strażaka dotykaliśmy sprzętów gaśniczych oraz sprzętów ratowniczych. Pan strażak przypomniał nam numery alarmowe. Ćwiczyliśmy też udzielanie pierwszej pomocy. Czas w straży bardzo szybko i ciekawie minął. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy strażaków. Podziękowaliśmy za gościnę i bardzo ciekawą wycieczkę. Wręczyliśmy wykonane przez siebie laurki. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie z naszej wycieczki. O naszej wizycie możecie również przeczytać na stronie Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

2016.11.10 Wizyta Sali w naszym przedszkolu

10 listopada okazał się dla nas kolejnym fajnym dniem w przedszkolu. Wszyscy niecierpliwie oczekiwaliśmy na pierwsze spotkanie z nietypowym gościem, który miał przybyć do nas razem ze swoim opiekunem. Nasza cierpliwość została nagrodzona gdy w drzwiach pojawiła się suczka Sali ze swoją panią.
Pani opiekunka nauczyła nas piosenki na powitanie. Wytłumaczyła, że Sali to bardzo łagodny pies i lubi dzieci więc możemy się z nią bezpiecznie pobawić. Czas nam szybko mijał i trochę smutno nam się zrobiło kiedy pani powiedziała, że pora już nauczyć się piosenki na pożegnanie. Obiecała nam jednak, że ponownie nas odwiedzą więc niecierpliwie czekamy.

2016.11.07 Pasowanie na przedszkolaka

Listopad okazał się bardzo ważnym dla nas miesiącem. Przeżyliśmy pierwsze ważne wydarzenie w przedszkolu PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. 7 listopada zostaliśmy uroczyście pasowani przez panią dyrektor na przedszkolaków. Złożyliśmy przysięgę, którą przypieczętowaliśmy odciskiem palca. Otrzymaliśmy dyplom i odznakę przedszkolaka, a wydarzenie uczciliśmy poczęstunkiem i zabawami.

2016.10.28 Wrzesień i październik w przedszkolu

Czas upłynął nam na sprawach organizacyjnych. Poznawaliśmy przedszkole, kolegów, panie oraz otoczenie. Uczyliśmy się zasad panujących w przedszkolu. Towarzyszyły temu wspólne gry, zabawy i spacery.

2016.09.30 Wszystko zaczyna się od przedszkola

Od paru tygodni jesteśmy przedszkolakami. Przez ten czas poznawaliśmy przedszkole, najbliższe otoczenie, swoich kolegów i koleżanki. W przedszkolu bardzo miło i szybko płynie nam czas. Bawimy się, chodzimy na spacery, uczymy się ciekawych oraz ważnych rzeczy. Zapraszamy wszystkich do bycia z nami.
PRZEDSZKOLAKI z grupy Iskierki i Słoneczka.

2016.09.01 Uroczyste otwarcie Przedszkola nr 9