POZYTYWNA KAMPANIA

2017.02.22 Pozytywna Kampania jest z nami już drugi rok

W dniu 22.02.17r. uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych z pomocą pani Ani, przypomnieli całej społeczności Ośrodka- co najważniejszego kryje się pod hasłami Pozytywnej Kampanii. Okazało się, że większość uczniów doskonale wie kto to jest Pozyton, kto i jak może zostać Pozytonem, co oznacza napis Keep Calm na Pozytywnych obrazkach rozwieszonych na korytarzach naszych szkół i internatu oraz jak brzmią ważne myśli z kampanijnego plakatu.
Wszyscy razem przypomnieliśmy sobie słowa kampanijnej piosenki:
Ja mogę wszystko, mogę wszystko, gdy bardzo tego chcę.
Dziś mogę zmienić przyszłość, zmienić wszystko.
„Wystarczy tylko chcieć odrzucić rzeczy złe!
…To życie przecież Moje jest...„
Uczniowie otrzymali od pani Ani i pani Czesi doniczki z malutkim Pozytonkiem. Każda klasa, wzorem poprzedniego roku, będzie przez trzy miesiące opiekowała się swoim Pozytonkiem, a podczas Happening Pozytywnej Kampanii, w dniu 26.05.17r. uczniowie przyniosą swoje wypielęgnowane, piękne i kolorowe Pozytonki i wspólnie posadzimy je na klombie przed Internatem. Tak, jak w poprzednim roku Pozytonki dadzą nam swoim widokiem wiele radości, a we wrześniu, w pierwszym dniu nowego roku szkolnego, wesoło przywitają nas po wakacjach.
A.Bogus

2016.08.29 Pozytonki po wakacjach

Jak miło wrócić do szkoły, gzie już od "drzwi" witają nas kolorowe i wesołe kwiatki Pozytonki. Przez całe wakacje, kiedy uczniowie wypoczywali nabierali sił, Pozytonki rosły, piękniały i czekały. Podczas wakacji Pozytonkami opiekowały się panie sprzątaczki, za co im serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że Pozytonki przetrwały, że umiliły nam początek nowego roku szkolnego i przypomniały nam o tym, jak dbaliśmy o te kwiatki w naszych klasach, a potem wspólnie wsadziliśmy je na klombie przed Internatem.
A.Bogus

2016.09.28 Inauguracja Pozytywnej Kampanii 2016 - 2017„Wystarczy tylko chcieć odrzucić rzeczy złe, to życie przecież Twoje jest”.
Uwaga uwaga!!! Rusza Pozytywna Kampania. Każdy ma szansę podjąć wyzwanie Pozytywnej Kampanii i zmienić swoje zachowanie na lepsze. W dniu 28.09.2016r. odbył się Pozytonapel rozpoczynający Pozytywną Kampanię w Szkołach Ponadgimnazjalnych. Pani Ania przypomniała uczniom dlaczego warto podjąć wyzwanie Pozytywnej Kampanii, jak zostać Pozytonem i cieszyć się szacunkiem kolegów i koleżanek, a również zasłużyć na nagrodę. Przypomniała wszystkim o kolorowych, pozytywnych obrazkach, które w sympatyczny sposób będą przypominać nam o zasadach dobrego zachowania. Pani dyrektor Ewa Jeziorska również zmobilizowała uczniów do pozytywnych działań i odrzucenia rzeczy złych, tzn. nie używania brzydkich słów, nie dokuczania sobie wzajemnie oraz przypomniała, jak ważne jest starać się być grzecznym, kulturalnym, a problemy rozwiązywać spokojnie i bez agresji. Obejrzeliśmy film przypominający co działo się w czerwcu podczas Happeningu Pozytywnej Kampanii; apel podsumowujący, plakaty promujące pozytywne zachowanie, wybór i nagrodzenie Pozytonów Roku, sadzenie kwiatków Pozytonek, wspólny Pozytontaniec i wreszcie wypuszczenie do nieba Balona Pozytywnych Myśli. Wszystko co wtedy działo się i w czym uczestniczyliśmy było bardzo pozytywne i energetyzujące. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wiary, że „Ty możesz wszystko gdy bardzo tego chcesz”.
A.Bogus