szp
Tornado
SUKCES ZESPOŁU TORNADO PODCZAS I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK W LUBLIŃCU
Dnia 27 stycznia 2018r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania ponad 200 uczestników konkursu.
Jury w składzie :dr Korneliusz Wiatr, Izabela Agnieszka Koralewska, dr Janusz Hurnik, Grzegorz Kwas i Agnieszka Raj- Kubat profesjonalnie dokonało trudnych wyborów przez cały dzień.
Miejski Dom Kultury tętnił życiem od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych.
W niedzielę 28 stycznia w lublinieckim kościele pw. św. Stanisława Kostki odbyła się uroczysta gala finałowa I Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Kultury bonum Art, pod patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury.
Koncert Galowy rozpoczął o. Waldemar Janecki OMI Proboszcz w/w parafii, który przywitał wszystkich zgromadzonych, następnie przystąpiono do wręczenia nagród i wyróżnień wszystkim laureatom. Nagrody ufundowane zostały przez licznych sponsorów z Lublińca i okolic, przepiękne statuetki przez posła Andrzeja Gawrona zaś całość dofinansowana została przez Burmistrza Miasta Lublińca.
Występy zwycięskich solistów, duetów, zespołów wokalnych oraz chórów stanowiły przegląd najciekawszych i najbardziej barwnych występów danej kategorii spotykając się z ogromnym aplauzem publiczności. Nasz zespół bębniarski TORNADO, zdobył II miejsce w kategorii zespołów.„XIX Wspólne Kolędowanie”
Dnia 14 grudnia 2017 roku w naszym Ośrodku odbyło się „XIX Wspólne Kolędowanie” . Po raz kolejny mogliśmy wystąpić na scenie i zaprezentować się z jak najlepszej strony.
NAGRODA GRAND PRIX DLA TORNADO
Podczas VIII ŚWIĘTA PIERNIKA w Borkach Wielkich odbył się m.in. konkurs kolęd i pastorałek w języku niemieckim, gdzie udało nam się zdobyć nagrodę GRAND PRIX oraz nagrodę publiczności.

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI W SP NR1 W LUBLIŃCU
Żeby zaakceptować i zrozumieć drugiego człowieka trzeba Go dobrze poznać – taka idea przyświeca organizatorkom corocznego spotkania integracyjnego z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, jakie od wielu lat odbywa się w SP nr 1 w Lublińcu. Tegoroczna uroczystość nosiła tytuł „Najlepiej razem”. Nasz zespół wystąpił z jednym utworem, który porwał wszystkich do rytmicznego wyklaskiwania rytmu.FESTIWAL OTWARTYCH SERC-II MIEJSCE DLA ZESPOŁU TORNADO

Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych – to święto muzyki, tańca i teatru, to Festiwal i Konkurs jednocześnie. Na Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych, czyli Festiwal Otwartych Serc przyjechały zespoły i soliści z Chorzowa, Rudy Śląskiej, Katowic, Gliwic, Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Góry, Mysłowic, Lublińca i z Bestwiny (obok Czechowic-Dziedzic). Spoza Górnego Śląska wystąpiły także osoby z Sosnowca, Tarnowa czy Częstochowy. Nasz zespół dał z siebie wszystko i zdobyliśmy II miejsce.
TORNADO NA PIKNIKU ŚLĄSKIM W DPS ZAMECZEK
Piknik Śląski organizowany jest przede wszystkim dla podopiecznych DPS-u. Dzięki takiej imprezie osoby niepełnosprawne mają szansę się integrować, poznawać nowych ludzi i zawierać przyjaźnie. Wydarzenie zachowane jest w śląskim klimacie co można zauważyć poprzez piękne dekoracje, stroje personelu oraz przekąski typowo śląskie. Nasz zespół zaprezentował piosenkę ,,WODZIONKA” .Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy już na XVIII PIKNIKU ŚLĄSKIM.