Koniczynki


Zespół „Koniczynki” i „Kino Koniczynka” to dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którym przychodzą do głowy różne, dziwne pomysły. Pomysły te realizują w występach artystycznych i różnego rodzaju filmach.

"Śmiegiel - Miasto wiatraków"
Zespół filmowy "Kino Koniczynka"wziął udział w konkursie "Śmiegiel - Miasto wiatraków". Nagrodą jest dwudniowy pobyt dla 30 osób w Mieście Wiatraków - Śmiglu. Regulamin konkursu przewidywał, że czas trwania filmu nie może przekroczyć 20 sekund. To jednak było dla nas za mało! Stwierdziliśmy, że nie będziemy ograniczać naszej wyobraźni. Dlatego powstał film:

Szopka Noworoczna w DPS "Zameczek"
25.stycznia 2018 zespół „Koniczynki” wziął udział w „Szopce Noworocznej organizowanej przez DPS „Zameczek” .Nasza grupa wystąpiła przed publicznością z filmem i występem wokalnym pt” Straszny Skrucz”.
 
Udział zespołu „Koniczynki”w konkursie filmowym w Będzinie
14 stycznia 2018 roku w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu odbył się koncert galowy z ogłoszeniem zwycięzców 24 edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im.ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Laureatów wyłoniono spośród tysiąca uczestników w różnych kategoriach. Nasz ośrodek reprezentowała grupa zespołu „Koniczynki ”w konkursie na film krótkometrażowy pt.” Jak można przeżyć święta Bożego Narodzenia”. Nasz film „Z serca ochotnego” zajął I miejsce.KOLĘDOWANIE W BORKACH WIELKICH 

   05.12.2017 r. dzieci z zespołu „Koniczynki „ i „Tornado „wzięli udział VIII Święcie Piernika zorganizowanym w Borkach Wielkich w Szkole Podstawowej. W ramach święta rozstrzygnięto trzy konkursy: Piernikowa Chatka, Świąteczny Piernik, Konkurs kolęd i pastorałek w języku niemieckim. Organizatorami Święta Piernika byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich oraz koło Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w Borkach Wielkich. Zespół Koniczynki wystąpił poza konkursem, jako gość specjalny i zaprezentował film pt”Dobry Skrucz”-było dużo braw i nagród. Zespół „Tornado” natomiast zdobyło nagrodę Grand Prix w kategorii zespoły. Natomiast w konkursie Świąteczny Piernik zespół :Koniczynki zdobył III miejsce Towarzyszyła temu spotkaniu wspaniała ,ciepła ,świąteczna i miła atmosfera.